Power Point ile Akademik Poster Hazırlama

Ozay Keysan kendisine ait olan   http://asuyatuyolar.org/  sitesinde kendi Power Point  tecrübelerini gerçekten çok iyi bir şekilde anlatmış. Ayrıca bir çok poster şablonlarına ait  tavsiye ettiği linkeri de paylaşmış. Yazdığı "Power Point ile Akademik Poster Hazırlama" makalesini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://asuyatuyolar.org/2011/04/powerpoint-ile-akademik-poster-hazrlama.html
 

EBA'dan Etkileşimli Uygulamalar

Öğrenci, öğretmen ve herkese yönelik olan bu uygulamalar, Android Telefonlarda oldukça iyi çalışmaktadır. Sözlüklerin içinde etkileşimli etkinlikler de bulunduğu için bazı öğrencilerimiz için faydalı olabilir. EBA ekibine bu güzel çalışmaları için teşekkür ederiz. 
 

Mimari Standart Ölçüler

 

Bilimsel Toplantılar ve Konferanslar Takvimi

 

Matematik Öğretmeni Dan Meyer'in blog sayfası

Matematik Öğretmeni Dan Meyer'in blog sayfasının içinde içeriğini kolayca düzenleyebileceğiniz şekilde iyi kurgulanmış sorulara ve görsellere sahip ders sunumlarını bulabilirsiniz. 
 

IMAGINARY "açık matematik" Projesi Sayfası ve İzmir Sergisi

 
 IMAGINARY — açık matematik, Klaus Tschira Stiftung tarafından desteklenen bir Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach projesinin bu sayfası birbirinden güzel yazılımlar, galeriler ve bir çok faydalı içerikleri barındırmaktadır. 
 

Alexander Bogomolony 'nin Matematik Uygulamaları Sayfası (Cut The Knot )

 

PhET Eğitim Simülasyonları Sitesi

Bir çok eğitim simülasyonunun bulunduğu bu güzel siteyi incelemenizi tavsiye ederiz.
 

Programlar, Sözlükler, Simgeler, Sabitler, Birimler, Formüller ve diğer bilimsel bilgiler

Biyofizik ,disiplinlerarası ilişkinin ne kadar önemli olduğunu gösteren önemli bir bilim dalıdır. Türk Biyofizik Derneğinin web sayfası içinde programlar, sözlükler, simgeler, sabitler, birimler, formüller ve bilgiler sekmelerin herbirinde çok faydalı içerikler barındırmaktadır. Bu kadar bilginin derli toplu bir arada bulunması gerçekten çok güzel olmuş. Türk Biyofizik Derneği'ne bu çalışması için teşekkür ederiz. Türk Biyofizik Derneği  Web Sayfası >>
 

Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (FeTeMM—STEM) grubu

(http://fetemm.tstem.com/) Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (FeTeMM—STEM)  grubu; öğretmen ve öğretmen adaylarının disiplinlerarası öğretmenlik ile ilgili fikir ve ders içi uygulamalarını daha geniş ölçekte meslektaşları ile paylaşabilmelerine olanak sağlamak amacındadır. Öğretmenlerin mesleki gelişimleri için faydalı olabilecek kitapların özetleri ya da seçkin öğretmenlerle yapılan röportaj-söyleşilere de yer verilir.
 

Khan Academy Türkçe

Khan Academy Türkçe ;"Dünya standartlarında bilgiye ücretsiz ulaşın. Aritmetikten fiziğe, finanstan sanat tarihine 5000'den fazla ders videosundan oluşan kütüphanemize istediğiniz zaman, istediğiniz yerden ulaşın ve istediğiniz hızda öğrenin." şeklinde kendini tanıtmaktadır. Kısa sürede Türkiye'de de kendini gösteren bu yararlı siteyi tavsiye ederiz. Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı'na ise bu değerli girişimlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.