10 Eylül 2015 Magit Proje Tabanlı Eğitim Çalıştayı

(Etkinlik albümümüz) Derneğimizin ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği eylül ayı seminer dönemindeki bu çalıştayımızı " Matematik Eğitiminde Gelişmekte Olan Kalite Anlayışı" teması ile gerçekleştirdik. Yabancı Öğretmen meslektaşlarımızın hazırladıkları problemler üzerine hep birlikte kafa yorduk. Proje Tabanlı olarak bu soruların nasıl okullarımızda kullanılabileceğimizin ipuçlarını yakalamaya çalıştık. Çalıştay süresinde güzel fikirlerin oluşumu ve etkileşimi ile de yol haritamızı daha bir net hale geldi. Bunun yanında Okulllarında daha önce uygulama yapan arkadaşlarımızda değerli izlenimlerini bizlerle paylaştılar. Ayrıca çalıştayımızın ikinci kısmında ise Japonya'dak öğretmen meslektaşlarımızın hazırlamış oldukları yayınlar ve materyelleri inceleme fırsatınıda hep beraber yakaladık. Bu çalıştayımızda Bilimsel incelemeleri ve çevirisiyle sunumlarımıza katkı sunan değerli meslektaşımız Hamide Akkoca arkadaşımıza ve bu çalıştayı sunan dernek başkanımız Uğur Çetinkaya'ya ve tabiki tm katılımcı öğretmen arkadaşlarımıza bu değerli öğrenim ortamını oluşturdukları için teşekkür ederiz. Çalştayımızdaki sunulan tüm dokümanlar ve içerikleri kısa zaman içinde diğer meslektaşlarımızla da paylaşıma açılacaktır. Bütün öğretmen arkadaşlarımızın Kurban Bayramını şimdiden kutlar ve yeni eğitim öğretim dönemimizin hayırlı olması dileği ile sizlere iyi çalışmalar dileriz.
 

“İZMİR MEB - MAGİT Proje Tabanlı Eğitim Çalıştayı” 10 Eylül 2015 (Perşembe)

BAŞVURULARIMIZ KAPANMIŞTIR. MAALESEF KONTENJANIMIZ DOLDUĞU İÇİN 2 EYLÜL 2015 TARİHİ İTİBARİ İLE  BAŞVURULARIMIZ KAPANMIŞTIR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. AYRICA , BAŞVURU SAHİPLERİNİN  E -POSTA ADRESLERİNE GEREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR. SAYGILARIMIZLA.
 

Sınıf Öğretmenleri için Matematiksel Modelleme Semineri

Özel Salihli Ortaokulundaki Bahadır Furkan arkadaşımızdan güzel bir haber :) " Sizden aldığım enerji ve bilgilerle uzun zamandır düşündüğüm "Sınıf öğretmenleri için Matematiksel Modelleme" seminerini okulumda gerçekleştirme fırsatı buldum.Umarım begenirsiniz.İyi çalışmalar..." Bahadır arkadaşımıza bizlere ilettiği bu güzel haberi için teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz. Seminer sunumu
 

13-14 Haziran 2015 Magit Proje Tabanlı Eğitim Çalıştayı

13-14 Haziran 2015 tarihleri arasında derneğimizin düzenlediği Proje Tabanlı Eğitim çalıştayımız da İzmir Matematik Şehir Haritamızın (İzmir MathCityMap) mobil sisteme girilmesi ile güzel bir uygulamayı ülkemize kazandırmış olduk. Darısı öğrencilerimizin başına . Goethe Üniversitesi' den misafirimiz olan Prof. Dr. Matthias Ludwig'e bizlere verdiği bu güzel eğitim için teşekkür eder ve Eylül de tekrar görüşmek üzere tüm katılımcı arkadaşlarımıza iyi tatiller dileriz
 

13-14 Haziran 2015 İzmir M.E.M-MAGİT Proje Tabanlı Eğitim Çalıştayı

DİKKAT! BAŞVURULAR 28.05.2015 Tarihinde KAPATILMIŞTIR.   Sadece Yedek Başvurular alınmakta ve iptaller oluşursa  yedekten katılımıcı alınıp kendilerine bilgi verilecektir. YEDEK KAYIT FORMU LİNKİ: http://goo.gl/forms/m3JpNPAOQY             Çalıştay Programı >>
 

İzmir Kız Lisesi MEB - MAGİT Öğrenci Modelleme Çalıştayları

Eylül 2014 - Ocak-2015 arasında 3 çalıştay olarak gerçekleştirilen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme Çalıştaylarında öğrencilerimiz gerçek yaşam problemlerine çözüm aradılar. Böylelikle her biri Matematiksel Modelleme tekniklerini de oluştururak nasıl analiz etmeleri konusundaki eğitimlerini de almış oldular. Kendilerini kutlarız. 2. Dönem ise Öğrencilerimiz 3 çalıştay ile bu bilgilerini kendi projelerinde uygulamalar fırstanını bulacaklar. Tüm öğrencilerimize iyi bir ara tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: İzmir Kız Lisesi Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 30 Aralık 2014) İzmir Kız Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan 300 katılımcımızla okulumuzun konferans salonunda 2014-2015 öğretim yılında Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden almış oldukları proje ve performans çalışmalarının nasıl teknolojiyide kullanarak bilimsel nitelikte analizler yapabilcekleri bu çalışmalarını makalelerine nasıl yansıtacakları ve ne şekilde raporlama ve sunum yapabileceğinin akademik ön hazırlık eğitimini aldılar. Bu etkinliğimizin hemen sonrasında 12-23 Ocak 2015 tarihleri arasında 9. sınıflarımızın bulunduğu binamızdaki panolamız ve tv miz de bu yöndeki bilgilendirmelerimiz devam edecektir. Bütün öğrencielerimize proje çalışmalarında başarılar dileriz. Saygılarımızla. MAGİT Derneği Modelleme Proje Ekibi
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Çiğli Fen Lisesi 3. Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 29.12.2014) MAGİT olarak Çiğli Fen Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerimiz ile 2014' ün son etkinliğini gerçekleştirdik.Etkinliğimizde Akademik Ön Hazırlık için gerekli temel bilgiler verildi. Her bir öğrencimize Şubat tatilindeki kendi proje hazırlıklarında başarılar diler. Şubat Tatili dönüşü gerçekleştirecekleri ilk "Öğrenci Paylaşım Çalıştayı" nda ki beyin fırtınalarını sabırsızlıkla bekler ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 3. Öğrenci Çalıştayı

 (Etkinlik Albümümüz 26.12.2014) Öğrencilerimiz bu günkü etkinliğimizde Akademik Ön Hazırlıklarını tamamladılar. Her bir öğrencimize Şubat tatilindeki kendi proje hazırlıklarında başarılar diler. Şubat Tatili dönüşü gerçekleştirecekleri ilk "Öğrenci Paylaşım Çalıştayı" nda ki beyin fırtınalarını sabırsızlıkla bekler ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: Çiğli Fen Lisesi 2. Öğrenci Çalıştayı

 ( Etkinlik Albümümüz 27.11.2014 ) Öğrencilerimiz bu günkü etkinliğimizde gerçek yaşam problemlerini GeoGebra’ daki CAS (Computer Algebra System) ile başarı ile çözdüler. Bunun yanında bazı tür problemlere ait verileri kullanarak Regresyon Analizi yöntemi ile en uygun fonksiyonları bulup grafiklerini yorumladılar. Böylelikle geçmiş yada yada ileri ki zamanlarda merak edilen olaylarının sonuçlarının olduğu veya olacağı bilgisi ile senaryolar belirlediler. Okuldaki Ödev ve Projelerin içinde bu Modelleme Kullanımının nasıl olabileceği yönünde yapılan etkinlik sonu değerlendirme sonunda öğrencilere evlerinde uygulamaları için ilk modelleme görevleri verildi. Öğrencilerimizle Aralık ayında görüşmek üzere bu görevlerinde başarılar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: Çiğli Fen Lisesi 1. Öğrenci Çalıştayı

 (Etkinlik Albümümüz 24.11.2014) MEB - MAGİT tarafından düzenlenen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme temalı öğrenci çalıştaylarımızın üçüncüsünü bu gün Çiğli Fen Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz akademik çalışmaya ilk adımlarını böylelikle atmış oldular. Kendilerini kutlarız. Bu uygulama okulumuzda da Nisan 2014' e kadar sürecek olan akademik hazırlık çalışmalarında kendilerine başarılar dileriz. Ekim 2014 -Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan bu çalıştaylarımız Konak İlçesi İzmir Kız Lisesi, Çiğli İlçesi Çiğli Fen Lisesi ve Bornova ilçesi Özel Ege Lisesi olmak üzere 3 pilot okulumuzda eş zamanlı olarak devam edecektir. Çiğli Fen Lisesi Matematik öğretmeni Nesrin Gürbüz Öğretmenimize organizasyondaki yardımları için çok teşekkür ederiz.Bir sonraki Çiğli Fen Lisesi Çalıştayımız da tekrar görüşmek üzere tüm katılımcı öğrencilerimize iyi çalışmalar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 2. Öğrenci Çalıştayı

( Etkinlik Albümümüz 13.11.2014 ) Öğrenci çalıştayımızın bu günkü etkinliğinde öğrencilerimiz   Sırasıyla * GeoGebra’ daki CAS (Computer Algebra System) kullanımı ve Uygulamaları ** Gerçek yaşam problemleri ve Veri Analizi  *** Excel ve GeoGebra da Regresyon Analizi konularında etkinlikleri başarı ile bitirdiler. Okuldaki Ödev  ve Projelerin içinde Modelleme Kullanımının nasıl olabileceği yönünde yapılan etkinlik sonu değerlendirme sonunda öğrencilere evlerinde uygulamaları için ilk  modelleme görevleri verildi. Öğrencilerimizle Aralık ayında görüşmek üzere bu görevlerinde başarılar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 1. Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 06.11.2014) MEB - MAGİT tarafından düzenlenen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme temalı öğrenci çalıştaylarımızın ilkini bu gün gerçekleştirdik. Böylelikle Özel Ege Lisesi öğrencilerimiz akademik bir çalışmaya ilk adımlarını atmış oldular. Kendilerini kutlarız. Hepside ilk çalıştayımız da oldukça başarılı idiler. Nisan 2014' e kadar sürecek olan bu akademik hazırlık çalışmalarımızda kendilerine başarılar dileriz. Eğitimcimiz ise bu sefer MAGİT Derneği Başkanımız Uğur Çetinkaya idi. Ekim 2014 -Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan bu çalıştaylarımız Konak İlçesi İzmir Kız Lisesi, Çiğli İlçesi Çiğli Fen Lisesi ve Bornova ilçesi Özel Ege Lisesi olmak üzere 3 pilot okulumuzda eş zamanlı olarak devam edecektir. Özel Ege Lisesi Bilim Kurulu Başkanı Dr. Gizem Günel Açıksöz Öğretmenimize organizasyondaki yardımları içinde ayrıca çok teşekkür ederiz.Bir sonraki Özel Ege Öğrenci Çalıştayımızda tekrar görüşmek üzere tüm katılımcı öğrencilerimize iyi çalışmalar dileriz.
 

3-4 Eylül 2014 Okulda Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz: 3-4 Eylül 2014 )Bu çalıştayımız Araştırmacı Uz. Hamide Akkoca ve MAGİT Başkanı Uz. Uğur Çetinkaya'nın birlikte hazırladıkları sunumlar eşlinde  İzmir İli ve dışından gelen Ortaokul ve Lise Öğretmeni arkadaşlarımızla birlikte gerçekleşti. Etkinliğimizde "Gerçek Yaşam Problemlerinin matematiksel modellemeleri oluşturulduktan sonra nasıl "Computer Algebra System ve Regresyon Analizi yöntemiyle ( Geogebra ve Excel araçları kullanılarak) çözülebileceğine yönelik uygulamalar yapıldı. Yakın bir zamanda tekrar bir başka etkinliğimizde görüşmek üzere, bütün katılımcı öğretmen arkadaşlarımıza iyi bir eğitim öğretim yılı diler, katılımları için teşekkür ederiz. /  MAGİT Başkanı  Uğur Çetinkaya,
 

3 - 4 Eylül Haziran 2014 Çalıştay Valilik Oluru

 Değerli Katılımcı Öğretmen Arkadaşlarımız Valilik Olurunuz ekte bulunmaktadır. İZMİR MAGİT ( 3 - 4 Eylül 2014 ) Okulda Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme Çalıştayı içn İzmir İli İlçe ve Okullarına ilgili yazı isim listeleri ile birlikte gönderilmiştir. Ayrıca bu yazı katılımcılarımızın e-postalarına gönderilmiştir. Okullarına yazı ulaşmayan arkadaşlarımız bu belgeyi okullarına ibraz edebilirler. Sayfanın içinde  belge takip numarası da ayrıca bulunmaktadır. Saygılarımızla!
 

24-26 Haziran 2014 Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Konferansı ve Çalıştayı

24-26 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Fen Bilimleri ve Matematik Öğretmenleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Dr. Mahmut Kertil, Magit Derneği Başkanı Uğur Çetinkaya ve Dr. Duygu Vargör' ün  sunduğu sınıf içi "Matematiksel Modelleme" uygulamaları sunumları eşliğinde ve katılımcı öğretmen arkadaşlarımızında çok güzel bir takım çalışması sayesinde etkileşimli olarak  konferans ve çalıştayımızı tamamlamış olduk.Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileriz. "Matematiksel Modelleme" konferansımız ve çalıştayımıza il içi ve Trabzon, Giresun, İstanbul, Antalya, Manisa, Gebze, Eskişehir den gelen katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Etkinlik Albümümüz:  24 Haziran 2014 Konferansı / 25 Haziran 2014 Çalıştayı / 26 Haziran 2014 Çalıştayı 
 

Valilik Oluru Alınmıştır. (24-26 Haziran 2014 Konferns ve Çalıştayı)

Değerli Katılımcı Öğretmen Arkadaşlarımız Valilik Olurunuz ekte bulunmaktadır. (24-26 Haziran 2014 Konferansı ve Çalıştayı) İzmir İli İlçe ve Okullarına ilgili yazı isim listeleri ile birlikte gönderilmiştir. Okullarına yazı ulaşmayan arkadaşlarımız bu belgeyi okullarına ibraz edebilirler.  Sayfanın içinde  belge takip numarası da ayrıca bulunmaktadır. Saygılarımızla!
 

Teşekkür Ederiz!

 
 
 

1-4 Nisan 2014 İZMİR- 3. MEB-MAGİT Matematik Eğitimi Uygulamaları Konferansı ve Çalıştayları

İzmir başta olmak üzere diğer illerimizdeki öğretmen, üniversite öğrencileri ve genç akademisyenleri için düzenlediğimiz 1- 4 Nisan 2014 İZMİR- 3. MEB-MAGİT Matematik Eğitimi Uygulamaları Konferansı ve Çalıştayımız “Matematiksel Modelleme ve Simülasyonu Öğrenme ve Öğretme” temalı olarak Prof. Dr. Rita Borromeo Ferri ve Prof. Dr. Andreas Meister' in sunumları ile gerçekleştirilmiştir. Tüm il içi ve il dışı katılımcılarımıza ve yardımları için MAGİT Gönüllülerine teşekkür ederiz.
 

3. Konferans ve Çalıştay Duyuru