Magit Öğrenci projelerimiz / İzmir Kız Lisesi 4006 Tübitak Bilim Fuarı

 
 

İzmir Kız Lisesi MEB - MAGİT Öğrenci Modelleme Çalıştayları

Eylül 2014 - Ocak-2015 arasında 3 çalıştay olarak gerçekleştirilen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme Çalıştaylarında öğrencilerimiz gerçek yaşam problemlerine çözüm aradılar. Böylelikle her biri Matematiksel Modelleme tekniklerini de oluştururak nasıl analiz etmeleri konusundaki eğitimlerini de almış oldular. Kendilerini kutlarız. 2. Dönem ise Öğrencilerimiz 3 çalıştay ile bu bilgilerini kendi projelerinde uygulamalar fırstanını bulacaklar. Tüm öğrencilerimize iyi bir ara tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: İzmir Kız Lisesi Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 30 Aralık 2014) İzmir Kız Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan 300 katılımcımızla okulumuzun konferans salonunda 2014-2015 öğretim yılında Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden almış oldukları proje ve performans çalışmalarının nasıl teknolojiyide kullanarak bilimsel nitelikte analizler yapabilcekleri bu çalışmalarını makalelerine nasıl yansıtacakları ve ne şekilde raporlama ve sunum yapabileceğinin akademik ön hazırlık eğitimini aldılar. Bu etkinliğimizin hemen sonrasında 12-23 Ocak 2015 tarihleri arasında 9. sınıflarımızın bulunduğu binamızdaki panolamız ve tv miz de bu yöndeki bilgilendirmelerimiz devam edecektir. Bütün öğrencielerimize proje çalışmalarında başarılar dileriz. Saygılarımızla. MAGİT Derneği Modelleme Proje Ekibi
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Çiğli Fen Lisesi 3. Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 29.12.2014) MAGİT olarak Çiğli Fen Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerimiz ile 2014' ün son etkinliğini gerçekleştirdik.Etkinliğimizde Akademik Ön Hazırlık için gerekli temel bilgiler verildi. Her bir öğrencimize Şubat tatilindeki kendi proje hazırlıklarında başarılar diler. Şubat Tatili dönüşü gerçekleştirecekleri ilk "Öğrenci Paylaşım Çalıştayı" nda ki beyin fırtınalarını sabırsızlıkla bekler ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 3. Öğrenci Çalıştayı

 (Etkinlik Albümümüz 26.12.2014) Öğrencilerimiz bu günkü etkinliğimizde Akademik Ön Hazırlıklarını tamamladılar. Her bir öğrencimize Şubat tatilindeki kendi proje hazırlıklarında başarılar diler. Şubat Tatili dönüşü gerçekleştirecekleri ilk "Öğrenci Paylaşım Çalıştayı" nda ki beyin fırtınalarını sabırsızlıkla bekler ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: Çiğli Fen Lisesi 2. Öğrenci Çalıştayı

 ( Etkinlik Albümümüz 27.11.2014 ) Öğrencilerimiz bu günkü etkinliğimizde gerçek yaşam problemlerini GeoGebra’ daki CAS (Computer Algebra System) ile başarı ile çözdüler. Bunun yanında bazı tür problemlere ait verileri kullanarak Regresyon Analizi yöntemi ile en uygun fonksiyonları bulup grafiklerini yorumladılar. Böylelikle geçmiş yada yada ileri ki zamanlarda merak edilen olaylarının sonuçlarının olduğu veya olacağı bilgisi ile senaryolar belirlediler. Okuldaki Ödev ve Projelerin içinde bu Modelleme Kullanımının nasıl olabileceği yönünde yapılan etkinlik sonu değerlendirme sonunda öğrencilere evlerinde uygulamaları için ilk modelleme görevleri verildi. Öğrencilerimizle Aralık ayında görüşmek üzere bu görevlerinde başarılar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları: Çiğli Fen Lisesi 1. Öğrenci Çalıştayı

 (Etkinlik Albümümüz 24.11.2014) MEB - MAGİT tarafından düzenlenen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme temalı öğrenci çalıştaylarımızın üçüncüsünü bu gün Çiğli Fen Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz akademik çalışmaya ilk adımlarını böylelikle atmış oldular. Kendilerini kutlarız. Bu uygulama okulumuzda da Nisan 2014' e kadar sürecek olan akademik hazırlık çalışmalarında kendilerine başarılar dileriz. Ekim 2014 -Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan bu çalıştaylarımız Konak İlçesi İzmir Kız Lisesi, Çiğli İlçesi Çiğli Fen Lisesi ve Bornova ilçesi Özel Ege Lisesi olmak üzere 3 pilot okulumuzda eş zamanlı olarak devam edecektir. Çiğli Fen Lisesi Matematik öğretmeni Nesrin Gürbüz Öğretmenimize organizasyondaki yardımları için çok teşekkür ederiz.Bir sonraki Çiğli Fen Lisesi Çalıştayımız da tekrar görüşmek üzere tüm katılımcı öğrencilerimize iyi çalışmalar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 2. Öğrenci Çalıştayı

( Etkinlik Albümümüz 13.11.2014 ) Öğrenci çalıştayımızın bu günkü etkinliğinde öğrencilerimiz   Sırasıyla * GeoGebra’ daki CAS (Computer Algebra System) kullanımı ve Uygulamaları ** Gerçek yaşam problemleri ve Veri Analizi  *** Excel ve GeoGebra da Regresyon Analizi konularında etkinlikleri başarı ile bitirdiler. Okuldaki Ödev  ve Projelerin içinde Modelleme Kullanımının nasıl olabileceği yönünde yapılan etkinlik sonu değerlendirme sonunda öğrencilere evlerinde uygulamaları için ilk  modelleme görevleri verildi. Öğrencilerimizle Aralık ayında görüşmek üzere bu görevlerinde başarılar dileriz.
 

MAGİT Öğrenci Çalıştayları : Özel Ege Lisesi 1. Öğrenci Çalıştayı

(Etkinlik Albümümüz 06.11.2014) MEB - MAGİT tarafından düzenlenen Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme temalı öğrenci çalıştaylarımızın ilkini bu gün gerçekleştirdik. Böylelikle Özel Ege Lisesi öğrencilerimiz akademik bir çalışmaya ilk adımlarını atmış oldular. Kendilerini kutlarız. Hepside ilk çalıştayımız da oldukça başarılı idiler. Nisan 2014' e kadar sürecek olan bu akademik hazırlık çalışmalarımızda kendilerine başarılar dileriz. Eğitimcimiz ise bu sefer MAGİT Derneği Başkanımız Uğur Çetinkaya idi. Ekim 2014 -Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan bu çalıştaylarımız Konak İlçesi İzmir Kız Lisesi, Çiğli İlçesi Çiğli Fen Lisesi ve Bornova ilçesi Özel Ege Lisesi olmak üzere 3 pilot okulumuzda eş zamanlı olarak devam edecektir. Özel Ege Lisesi Bilim Kurulu Başkanı Dr. Gizem Günel Açıksöz Öğretmenimize organizasyondaki yardımları içinde ayrıca çok teşekkür ederiz.Bir sonraki Özel Ege Öğrenci Çalıştayımızda tekrar görüşmek üzere tüm katılımcı öğrencilerimize iyi çalışmalar dileriz.
 

Teknoloji Destekli Matematiksel Modelleme Projesi Valilik Olurumuz

 

Teknik Lisesi Öğrencileri için Matematiksel Modelleme Etkinlikleri

Uzundereli Teknik Okul Öğrencileri için Matematiksel Modelleme ve Simülasyon etkinliklerimiz çok verimli geçti. Gençlerimize hayatlarında başarılar dileriz. (15.05.2013-06.06.2013)
 

4. Hafta Matematiksel Modelleme - Teknik Lise

 

3. Hafta Matematiksel Modelleme - Teknik Lise

 

2. Hafta Matematiksel Modelleme - Teknik Lise

 

1. Hafta Matematiksel Modelleme - Teknik Lise

 

Kemalpaşa ziyaretimiz ve bir başarı öyküsü

Bu günkü Kemalpaşa Organize sanayi ve Mopak Endüstri Meslek Lisesi tanışma ve izlenim gezimiz çok iyi sonuç verdi.Meslek Lisesindeki değerli öğretmen ve başarılı öğrencilerle tanıştık. İçlerinden bir öğrencimiz kendisine bir ödev verilmediği halde özverili çalışması ile kendi tasarımını dedesinin sponsorluğunda hayata geçirmiş ve küçükte olsa bir cnc tezgahı yapmış. Muhittin Alp adlı bu öğrencimizi canı gönülden kutlarız. Ayrıca sanayi bölgesindeki bir firma ile de trafolardaki enerji kayıplarının bulanık mantık ile azaltılması ile ilgili bir arge görüşmesi de gerçekleştirdik. Umarız bu görüşmeler güzel ve faydalı gelişmelere vesile olur. İnceleme için; Kemalpaşa Ziyaretimiz