Roza Qasımova > GeoGebra proqramı riyaziyyat fənninin alətlərindən biridir.

Roza Qasımova'ya hazırladığı bu güzel video için teşekkür ederiz :)  GeoGebra proqramı riyaziyyat fənninin alətlərindən biridir. Bu proqram vasitəsilə istənilən riyazi tapşırığın sürətli yoxlanılması, funksiyalar, tənliklər, araşdırma nəticələri üzərində əməliyyatlar dəqiq göstəricilərlə verilir. Proqramdan istifadə etmək riyaziyyat fənninə inteqrasiya edən digər fənn müəllimləri üçün də faydalıdır.>> ( I. Oturum BAKI (24 Yanvar 2016) MAGİT Riyaziyyat Tədrisi ve II. Oturum BAKI (24 Yanvar 2016) MAGİT Riyaziyyat tədrisi etkinliklerimiz)
 

GeoGebra Grafik Hesap Makinesi android telefonlarda :)

GeoGebra artık Android Telefonlarda da kullanılmaya başlandı. Google Play 'dan "geogebra" yazmanız ve "GeoGebra Graphing Calculator" u telefonunuza indirmeniz yeterli. LaTeX, CAS, grafik çizimi uygulamaları yapılabilmektedir.Yeni özelliklerinde yakın zamanda ekleneceği bilgisini GeoGebra sitesinde okumak bizleri mutlu etti. Öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize iyi deneyimler dileriz.  
 

Franktal çizim tahtası

Franktal çizim tahtası (ilk önce örnekleri incelemeniz faydalı olacaktır.)
 

Güncel ve kullanışlı yazılımlar


Bir çok yararlı programın en güncel hallerinin bulunduğu bu siteyi tavsiye ederiz.
 
 SURFER ile form ve formül -matematik ve sanat- arasındaki ilişki hakkında etkileşimli bir biçimde deneyim kazanabilirsiniz. Basit denklemler yazarak güzel şekiller -uzayda yüzeyler- yaratabilirsiniz. SURFER, 2008 Almanya Matematik Yılı′nda IMAGINARY sergisi için geliştirilmiş SURFER2008 yazılımının Java-tabanlı geliştirilmiş halidir.
 

IMAGINARY "açık matematik" Projesi Sayfası ve Yazılımları (17 adet )

IMAGINARY — açık matematik, Klaus Tschira Stiftung tarafından desteklenen bir Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach projesinin bu sayfası birbirinden güzel yazılımlar, galeriler ve bir çok faydalı içerikleri barındırmaktadır.
 

Ücretsiz matematiksel fonksiyon görüntüleyici Zhu3D

İnteraktif bir OpenGL tabanlı ücretsiz matematiksel fonksiyon görüntüleyici. Görüntüleyici, yakınlaştırma, ölçekleme ve döndürme yanı sıra açılan ışıklandırma ya da yüzey özelliklerini destekler. Özel efektler, animasyon, şeffaflık, doku verilebilme özellikleri vardır. Denklem sistemleri hızlı bir arama ile çözülebilir. zhu3D indirme >>
 

Bir problemi adım adım çözen bir site!

 Bir problem  çözücü site; problemin çözümlerini adım adım veren güzel bir programdır. Bizleri uğraştıran bazı problemlerde rahatlıkla kullanılabilir gibi görünmektedir. Tavsiye ederiz. Ayrıca Google play <-----> IPhone  uygulamasıda mevcuttur.
 

GeoGebra Ekibimiz

 
Markus Hohenwert'in
Geogebra Hakkında Konuşması
 

GeoGebra Dinamik Yazılımı ve Öğrenci Performansları

GeoGebra eğitimin her seviyesi için geometri, cebir, tablo, grafik, istatistik ve calculusu kullanımı kolay bir arayüzde birleştiren çok-platformlu dinamik bir matematik yazılımıdır. Avrupa'da ve ABD'de birçok eğitim yazılımı ödülü almıştır. GeoGebra'yı kullanmanızı tavsiye ederiz.
 

Bu denklem çözücü ve grafik çizen programı tavsiye ederiz.

Microsoft Mathematics 4.0: Ücretsiz yüklenebilen bu denklem çözücü ve grafik çizen bir programdır. Microsoft Mathematics öğrencilere matematik ve bilim çalışmalarında yardımcı olmak için 2B ve 3B çizim yapan bir grafik hesap makinesi, adım adım denklem çözümleri ve kullanışlı araçlar sağlar. MAGİT Microsoft Mathematics' i tavsiye eder.