SURFER yazılımı ile form ve formül -matematik ve sanat- arasındaki ilişki hakkında etkileşimli bir biçimde deneyim kazanabilirsiniz. (Ücretsizdir)

 SURFER ile form ve formül -matematik ve sanat- arasındaki ilişki hakkında etkileşimli bir biçimde deneyim kazanabilirsiniz. Basit denklemler yazarak güzel şekiller -uzayda yüzeyler- yaratabilirsiniz. SURFER, 2008 Almanya Matematik Yılı′nda IMAGINARY sergisi için geliştirilmiş SURFER2008 yazılımının Java-tabanlı geliştirilmiş halidir.

Program açıklamalarıyla birlikte örnekler içeren büyük bir galeriye ve bir kılavuza sahip. Türkçe de dahil olmak üzere birkaç dilde çalışıyor.

SURFER′ın iyi tarafı, ardındaki matematiği (cebirsel geometri) baştan illa anlamanızın gerekmemesi. Deneyler yaparak, sezginizin ve yaratıcılığınızın peşinden giderek matematik öğrenebilir ve animasyon ve resim olarak benzersiz sanat parçaları yaratabilirsiniz.

 

 IMAGINARY — açık matematik, Klaus Tschira Stiftung tarafından desteklenen bir Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach projesinin bir parçası olan bu ücretsiz güzel yazılımı indirmek için Surfer Yazılımı Sayfası >>

   

Who's Online

71 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi