DataHub - Veri arama sayfası

 Bu sayfayı hazırlayanlar kendilerini şu şekilde ifade etmektedirler. " Veriler hakkında tutukluyuz. Toplumlarımızı anlamamıza ve şekillendirmemize yardımcı olacak güç hakkında tutkulu. Ve bu gücü, daha fazla insana ulaştırarak, yüksek kaliteli verilere ve araçlara daha fazla erişim sağlayarak demokratikleştirmek istiyoruz. VERİ ARAMA>> Örneğin: "CARBON " araması yapıldığında carbon ile verilerine ulaşıyoruz. 2015 yılına kadar var. Daha fazla biligi alınmak isterseniz "Developers" bölümünde verinin alındığı kaynaklar listeleniyor. Buradan aşağıdaki şekilde görünene güncel verilere ulaşabilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki gibi bir örnekle karşılaşabiliyorsunuz.

Read me

 

CO2 PPM - Trends in Atmospheric Carbon Dioxide. Data are sourced from the US Government’s Earth System Research Laboratory, Global Monitoring Division. Two main series are provided: the Mauna Loa series (which has the longest continuous series since 1958) and a Global Average series (a global average over marine surface sites).

Data 

Description 

Data are reported as a dry air mole fraction defined as the number of molecules of carbon dioxide divided by the number of all molecules in air, including CO2 itself, after water vapor has been removed. The mole fraction is expressed as parts per million (ppm). Example: 0.000400 is expressed as 400 ppm.*

Citations 

  1. Trends in Atmospheric Carbon Dioxide, Mauna Loa, Hawaii. Dr. Pieter Tans, NOAA/ESRL (www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/) and Dr. Ralph Keeling, Scripps Institution of Oceanography (scrippsco2.ucsd.edu/).
  2. Trends in Atmospheric Carbon Dioxide, Global. Ed Dlugokencky and Pieter Tans, NOAA/ESRL (www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/).

Sources 

Who's Online

113 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi